Dębogórze, Dębogórze-Wybudowanie, Kazimierz, Kosakowo, Mechelinki, Mosty, Pierwoszyno, Pogórze, Suchy Dwór, Rewa

Teren rekreacyjny w Pogórzu

Luty 7, 2017 : Aktualności, Gmina

  zielone    Radny gminy Kosakowo z Pogórza Adam Fajks zaprasza wszystkich zainteresowanych na prezentację koncepcji ogólnodostępnej infrastruktury wypoczynkowej projektowanej przy ulicy Kościuszki w Pogórzu. Część prezentacyjną spotkania poprowadzi projektant osiedla wraz z przedstawicielami firmy EURO STYL, która będzie realizowała osiedle oraz część gminną terenów rekreacyjnych.

   Prezentacja odbędzie się 8 lutego, w środę, o godzinie 18.00 w restauracji MERCURY przy ulicy Zamoyskiego 2.

   Po prezentacji koncepcji odbędzie się dyskusja, a wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość ocenienia projektu w ankiecie elektronicznej oraz wniesienia uwag do projektowanego terenu rekreacyjnego.

   Zasygnalizowany temat jest jak najbardziej oczekiwany przez wielu mieszkańców gminy Kosakowo, a szczególnie Pogórza. Szkoda tylko, że dyskusja odbywa się już po uchwaleniu Planów Zagospodarowania Przestrzennego i dotyczy tylko niewielkiego terenu. Z pewnością sprowadzi się ona do dywagacji na temat: czy ustawić jakiś płotek, ile zamontować dodatkowych punktów świetlnych lub gdzie postawić ławeczkę na tych kilkuset metrach kwadratowych. Czyli będzie to rozmowa o musztardzie po obiedzie i odwracanie uwagi od niestrawności. Tym niemniej ma duże znaczenie dla mieszkańców. Planowane spotkanie nie może jednak odwrócić niczyjej uwagi, a szczególnie gminnych samorządowców od… niestrawności, czyli mankamentów nowych osiedli związanych z komunikacją i kompletnym brakiem sensownej infrastruktury drogowej, czy od znacznego wzrostu liczby mieszkańców, do którego uchwalone plany prowadzą. Mieszkańcy mają prawo oczekiwać od samorządowców, że pochylą się również nad bardziej dokuczliwymi i poważnymi problemami.

Więcej na ten temat:

Dodaj do:

Waszym Zdaniem

Wpisz wynik działania: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.