Dębogórze, Dębogórze-Wybudowanie, Kazimierz, Kosakowo, Mechelinki, Mosty, Pierwoszyno, Pogórze, Suchy Dwór, Rewa

Światłowód w gminie Kosakowo

Luty 25, 2011 : Aktualności

monitor O rozwoju sieci światłowodowej w Polsce mówi się i pisze już od wielu lat. Mimo tego, w grudniu 2010 w Polsce było zaledwie 25,5 tys. abonentów usług internetowych dostarczonych światłowodem bezpośrednio do domu. Polska znajduje się pod tym względem w ogonie krajów europejskich. Wyprzedzają nas m.in. Czechy, Słowacja i Węgry. Dzieje się tak, gdyż firmy komercyjne nie widzą gwarancji na zwrot z inwestycji w sieci światłowodowe w Polsce. W dużej mierze wpływa na to nastawienie społeczeństwa do usług internetowych, a to z kolei jest pochodną uzyskiwania przez nich niewielkich korzyści (na podstawie RP.pl ) w stosunku do ponoszonych kosztów. Na tym tle starania Pana Wojciecha Piasecznego, mieszkańca gminy Kosakowo, o stworzenie sieci światłowodowej, nabierają szczególnego znaczenia.

Podczas sesji Rady Gminy Kosakowo, która odbyła się 22 lutego 2011 r. ( na podstawie: kosakowo.pl), przedstawiciele firmy Pro-Internet , Panowie Wojciech Piaseczny i Robert Cybulski, mogli pochwalić się uzyskaniem dofinansowania ze środków unijnych na realizację projektu szerokopasmowej sieci światłowodowej, obejmującej teren Gminy. Projekt Pro-internet został zakwalifikowany do realizacji pod numerem POIG/8.4/2010/POM/29 w ramach działania 8.4. „ Zapewnienie dostępu do Internetu na etapie ostatniej mili” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Projekt będzie realizowany od stycznia 2011 roku do końca grudnia 2014 roku, a podłączenie pierwszych abonentów do sieci światłowodowej przewidziane jest już w tym roku. W wyniku projektu powstanie na terenie gminy najnowocześniejsza w Polsce sieć światłowodowa w związku z czym „ światłowód do domu” stanie się faktem dla mieszkańców Gminy Kosakowo.

Więcej informacji na ten temat można szukać od dnia 14.03.2011r na stronie internetowej http://www.kosakowo.net.

Już samo podłączenie gospodarstw domowych do szybkiej sieci światłowodowej, stwarza zupełnie nową jakość dostępu do przepastnych zasobów Internetu: informacji, rozrywki, handlu i wielu innych. Stwarza również solidne podstawy do rozwoju przedsiębiorczości na terenie Gminy. Liczymy również na to, że uczyniony w ten sposób skok w rozwoju infrastruktury gminnej zostanie spożytkowany na rzecz naszej lokalnej społeczności, również przez władze Gminy poprzez realizację obietnic wyborczych.

Dodaj do:

Waszym Zdaniem

  1. berebe pisze:

    Żadne JOW. Tylko STV. Jak chcecie betonu to se wprowadzajcie JOW.

Waszym Zdaniem

Wpisz wynik działania: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.