Dębogórze, Dębogórze-Wybudowanie, Kazimierz, Kosakowo, Mechelinki, Mosty, Pierwoszyno, Pogórze, Suchy Dwór, Rewa

Wyniki II tury wyborów wójta gminy Kosakowo

Grudzień 1, 2014 : Aktualności

II tura wazne     W II turze wyborów samorządowych w gminie Kosakowo (30.11.2014 r.) zwyciężył dotychczasowy wójt Jerzy Włudzik, zdobywając 2500 głosów (51,4% głosów ważnych). Drugi kandydat, Szymon Tabakiernik zdobył 2364 głosów (48,6%), czyli o 136 mniej. Frekwencja wyniosła 53,3%.

Podczas głosowania wydano 4920 kart do głosowania, a z urn wyjęto 4918 kart, z czego 54 głosy (1,1 % oddanych) były nieważne:

II tura oddane

Do głosowania było uprawnionych 9224 mieszkańców gminy Kosakowo.  W stosunku do tej liczby, poparcie wyrażone dla kandydatów na wójta wyglądało następująco:

II tura uprawnieni

Źródło:

Dodaj do:

Waszym Zdaniem

 1. Mieszkaniec tej gminy napisał(a):

  Heniek płakał jak czytał….

 2. gracze napisał(a):

  Paranoja,źle się dzieje w państwie polskim!!!!Gdzie my żyjemy?Komuchy,geje,pedały rządzą Polską

 3. adammar133 napisał(a):

  porażka

 4. Mostowianka napisał(a):

  O świetlanej przyszłości w gminie kosakowo możemy zapomnieć. Przystań „rybacka”, droga w tym slalom rowerowy, chodniki, lotnisko itp. Tak jakby się udały, ale większość mieszkańców ma oczy szeroko otwarte. Cieszymy sie, że podjęto niektóre działania ułatwiające codzienne życie mieszkańcom ale nie do końca są one przyszłościowe i wykonane wg przemyślanych projektów. Jakby ktoś bardzo sie spieszył. Za to inne projekty zanieczyszczajace naszą gminę i obniżające wartość ziem są absolutnie przemyślane i odpowiednio solidnie wykonane! I wybór padł! Krotkowzroczność, wada ponad 50% mieszkańców gminy.

 5. KK napisał(a):

  jestem załamana, kolejne 4 lata obiecanek cacanek 🙁

 6. Mieszkaniec tej gminy napisał(a):

  oj marudery, wiekszość nie chciała Pana Tabakeirnika i Pana Palczewskiego.Uszanujmy to i patrzmy na ręce wybranemu. Ja pamiętam czasy rządzenia Pana Palczewskiego,uwierzcie mi,nic nas nie ominęło z tego powodu że Szymon i jego doradca przegrali. nie ma tragedii.Miłego dnia.

 7. pozdr napisał(a):

  Wazne jest informacja o glosach niewaznych. Oraz kto liczyl te glosy, czy byli to pracownicy gminy ?

 8. maciej napisał(a):

  o czym KK piszesz co ci obiecano. mamy 4 lata stabilności mamy 4 lata pewnego rozwoju, życzę jak najlepiej i dziwie się tak dużemu gronu mieszkańców że przez tyle lat działalności obecnego wójta nie dostrzegli zmian, chyba że od niedawna tu mieszkają .suchy dwór tym to nie dogodzi nikt to typowy przykład ze czym więcej zrobisz tym cie więcej błotem obrzucają . co do Szymona jest jeszcze młody może przyjdzie na niego czas ale na co któż to wie.

 9. Lesok napisał(a):

  Jakie jeszcze nieszczęścia, nieczystości i zanieczyszczenia sprowadzi na nas nowo – stary włodarz?.W wieku 70 lat zaczyna się już SKS.Wynik wyborów wskazuje, że tego pragną mieszkańcy naszej małej ojczyzny. Szkoda.

 10. gracze napisał(a):

  Jak zajarzą wyżej, to każą nam nie do 67 pracować ale do 75 lat, a wójt będzie wzorem dla wszystkich.

 11. heniek 2 napisał(a):

  co wy tak z tym wiekiem? myślicie ze młody będzie szybciej ganiał w waszych sprawach . znam tą gminę od urodzenia , tu mieszkam i tu pracuje i widzę jak się zmienia . może byście otworzyli oczy i popatrzeli wokół siebie co jest zrobione.

 12. heniek 2 napisał(a):

  do gracze – geje i pedały to to samo . właśnie gdzie my żyjemy , pewnie jesteś katolikiem a nawet jeśli nie to naucz się szanować innych i dawać przykład dzieciom . nigdy nie wiadomo czy twój syn nie zostanie jak to mówisz pedałem.

 13. Mieszkaniec tej gminy napisał(a):

  wiecie co? Tabakiernik przegrał.

 14. ewa napisał(a):

  Cóż, zaważyły głosy NIEWAŻNE symptomatyczne dla tych wyborów. Pozostaje czekać 4 lata – powoli nowe przemoże „stare układy”

 15. Ostatnisprawiedliwy napisał(a):

  Witam,
  jestem mieszkańcem Mostów od 4 lat, i niestety strach się bać co wymyśli urzędujący wójt.
  Już nam zafundował
  – zbiorniki gazu
  – rurociąg
  – biogazownię
  – trwonienie publicznych pieniędzy na niebotyczne zarobki pracowników
  – marnotrawienie środków na inwestycje zlecane firmą „krzak” prace bardzo słabej jakości
  – rozumiem mieszkańców żyjących od lat, boją się nowego
  Ale nie spodziewałem się dwóch rzeczy
  – że połowa naszej gminy ma wszystko w d………….ie
  – że aż 1/4 to zwolennicy starego czerwonego ustroju

 16. gracze napisał(a):

  Do heniek 2

  O jakim przykładzie ty piszesz ,co mam uczyć dzieci poszanowania zboczenia, które obnosi się bezczelnie wśród ludzi? A Jeżeli już jest chory to niech to przynajmniej ukrywa a nie wywleka na światło dzienne.

 17. heniek 2 napisał(a):

  do gracze.
  pisze o zwykłym szacunku do ludzi i tolerancji. może inna orientacja seksualna to choroba , a co gdyby na wyższym stanowisku zasiadł chory na wózku . to co też się ma ukrywać. może takie głupie komentarze o komuchach i gejach i starych ludziach zostaw dla siebie.

 18. maciej napisał(a):

  ostatnisprawiedliwy 4 lata to za krótko abyś wiedział kto ci to wszystko zafundował . Tępy tok myslenia doprowadza właśnie do takich sytuacji, że naskakujesz na ludzi bo ci ktoś powiedział że białe to NIEBIESKIE. Nie obrażaj sie za tępy ale może to uzmysłowi ci to co piszesz .

 19. Rozbawiony napisał(a):

  Jak to zwykle bywa ciężko Polakowi dogodzić. Dziwi mnie rozkład głosów na Suchym Dworze gdzie jest bardzo dużo zrobione ( asfaltowe drogi, lampy, świetlica, plac zabaw, chodnik wzdłuż Kochanowskiego i Dąbrowskiej – wszystko za kadencji obecnego Wójta ). Czego ludzie chcecie, gwiazdki z nieba, darmowej wody, ulicy Paska aby jeszcze więcej i szybciej jeździło samochodów?

 20. mieszkanka napisał(a):

  do Maciej:
  Chciałam się odnieść do rzekomego malkontenctwa mieszkańców Suchego Dworu, że im to już nikt nie dogodzi. Im więcej się zrobi tym bardziej są marudni. W Suchym Dworze większość inwestycji była z wkładu własnego mieszkańców, bo inaczej nigdy by się nie doczekali interwencji gminnej. 140 głosów przewagi Szymona Tabakiernika nad Jerzym Włudzikiem w drugiej turze w Suchym Dworze świadczy jedynie o postępowym, a nie skostniałym systemie myślenia wyborców z tego obwodu. Żałuję wyniku wyborów. Nic przez kolejne cztery lata się nie zmieni. Wójt przy władzy i większość w Radzie. Tyle kasy poszło na powtórkę z rozrywki. Szkoda….

 21. maciej napisał(a):

  Każdy przy swojej posesji ma jakiś wkład własny . Wam to wójt powinien podwórka grabić i to też dla niektórych z SD było by za mało.A CZY WY JESTEŚCIE POSTĘPOWI .

 22. ostatnisprawiedliwy napisał(a):

  do Macieja
  szanowny panie tępy to niestety jesteś ty, są inne słowa ale burak jest burak.
  Myślę , że jesteś wieloletnim mieszkańcem gminy i strasznie cię boli , że nowi mieszkańcy widzą ten cały burdel i korupcję.
  Ale już wiemy kto tak się zasłużył do zwycięstwa obecnego wójta – Kosakowo. Nie wiem skąd wziąłeś ten cytat „białe to niebieskie” ale wiem jedno czerwone zawsze było , jest i będzie czerwone

Waszym Zdaniem

Wpisz wynik działania: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.