Dębogórze, Dębogórze-Wybudowanie, Kazimierz, Kosakowo, Mechelinki, Mosty, Pierwoszyno, Pogórze, Suchy Dwór, Rewa

Jest takie miejsce – Grodzisko w Sopocie

Marzec 6, 2012 : Jest takie miejsce

grodzisko_sopot Postanowiliśmy stworzyć nowy kącik na naszym portalu, w którym będziemy zapraszać Państwa w różne ciekawe miejsca, mieszczące się w bliższej i nieco dalszej okolicy – takie w sam raz na weekendowy spacer.

Na początek proponujemy wycieczkę do Sopotu, ale nie na molo czy deptak, lecz do średniowiecznego grodziska – takiej namiastki Biskupina. Kiedy zrobiliśmy wśród naszych znajomych mini sondę, okazało się, że nie tylko nikt tam nie był, ale nawet o nim nie słyszał. A szkoda, bo to naprawdę urokliwe i ciekawe miejsce, zarówno ze względu na położenie, jak i oferowane atrakcje. Grodzisko Sopot jest oddziałem Muzeum Archeologicznego w Gdańsku i powstało w miejscu, gdzie już na początku XX odnalezione ślady średniowiecznych zabudowań. W chwili obecnej Grodzisko realizuje funkcje nie tylko muzealne, ale i dydaktyczne, a nawet bankietowo – integracyjne. Poza prezentowanymi tutaj zabudowaniami grodu (chaty, bramy i palisady) oraz okresowymi wystawami nawiązującymi do okresu średniowiecza, realizowane są tzw. lekcje żywej historii, turnieje połączone z prezentacją rzemiosła i uzbrojenia, dawne zabawy i spektakle historyczne. Proszę nam wierzyć, możliwość przeniesienia się w czasie jest nie lada frajdą nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych – przeżyliśmy to na własnej skórze.

Uwaga:

Na 28 kwietnia 2012 r. w Grodzisku w Sopocie jest zapowiadany dzień otwarty i festyn z wieloma dodatkowymi atrakcjami!

Więcej informacji na temat historii i atrakcji proponowanych przez Grodzisko Sopot można znaleźć na stronie internetowej.

GRODZISKO W SOPOCIE
ul. Haffnera 63
81-171 Sopot
GODZINY OTWARCIA
od listopada do kwietnia 10 - 16
od maja do października 10 - 18
w poniedziałki nieczynne
Dodaj do:

Waszym Zdaniem

Wpisz wynik działania: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.